Proiecte

MindSpark Junior, este un proiect de tip școală de vară pentru elevi, care are ca scop familiarizarea elevilor de liceu, cu precădere din medii defavorizate, cu mediul universitar, prin participarea la sesiuni de consiliere și de orientare în carieră în vederea alegerii unui traseu educațional cât mai potrivit dorințelor și aptitudinilor acestora și prin familiarizarea tinerilor elevi cu mediul academic, cu exigențele și cu cadrele didactice din mediul universitar.

Proiectul este implementat de Facultatea de Științe Politice, Administrative și ale Comunicării împreună cu StudPAC- Asociația Studenților de la FSPAC și este finanțat prin Programe de Vară de Tip Punte (SGCU-PV) derulate în cadrul Proiectul privind Învățământul Secundar - ROSE

Pentru a înfăptui ceea ce ne-am propus, vom organiza in perioada 23 august - 5 septembrie, 14 zile de activitati atât educative, cât și de socializare, workshop-uri și cursuri la care vor participa profesori ai facultății, speakeri și parteneri.

Pentru a face parte din echipa MindSpark, te rugăm să trimiți formularul de interes pentru poziția pe care o doreși alături de documentele solicitate.

Pentru mai multe informații consultați invitația și termenii de referință.

Informații suplimentare: drd. Ionuț Cătălin Hădadea , hadadea@fspac.ro