Politikatudományi Intézet

Erdélyi Politikatudományi Konferencia a KAB-székházban

IMG_7900Május 19-én, csütörtökön zajlott le az Erdélyi Politikatudományi Konferencia (EPK) ötödik kiadása, amelynek délelőtti munkálataira a Kolozsvári Akadémiai Bizottság székházában került sor. A széles partnerségre épülő konferencia szervezői a Romániai Magyar Doktoranduszok és Fiatal Kutatók Szövetsége, a Kolozsvári Akadémiai Bizottság Politikatudományi Szakbizottsága, a Babeș‒Bolyai Tudományegyetem Politikatudományi Intézetének Magyar Tagozata, a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem, Természettudományi és Művészeti Kar, a POLITEIA‒Romániai Magyar Politikatudományi Társaság és tagozatunk diákszervezete a Kolozsvári Magyar Politológus-hallgatók Társasága (KoMPoT).

Az idei konferencia a migráció különböző aspektusainak körüljárását tűzte ki célul, azonban a nemzeti kisebbségek és demokrácia, illetve a magyar támogatáspolitika témákban is hangoztak el előadások. A délutáni diákszekció helyszínéül a Sapientia EMTE Óvári termét választottuk, ahol kilenc diák mutatta be dolgozatát.

A konferencián készült fotók itt tekinthetők meg.