oct.
2019

Lansarea competiției pentru bursele speciale pentru activitatea științifică 2019-2020 la Universitatea Babeș-Bolyai

- Termen de depunere al dosarelor de bursa - 24 octombrie (la Decanat)

Studentii castigatori ai burselor speciale pentru activitatea stiintifica vor face parte din Colegiul Virtual de Excelenta ACADEMICA si Colegiul Virtual de Excelenta NEXT GENERATION. Intre cele doua Colegii (Next Generation si Academica) se vor realiza actiuni de diseminare a rezultatelor obtinute ca urmare a alocarii burselor speciale pentru activitatea stiintifica /granturilor de excelenta, se vor organiza conferinte si cursuri avansate si vor fi propuse proiecte de cercetare.
  Participantii la competitia aferenta burselor de performanta 2019-2020  vor avea conform regulamentului Institutului STAR, obligatia sa sustina cel putin o prezentare a rezultatelor cercetarilor in cadrul Colegiului Virtual Next Generation.