Politikatudományi Intézet

Idén is lesz torockói tábor!

A Romániai Magyar Politikatudományi Egyesület idén tizennegyedik alkalommal szervezi meg a hagyományosnak mondható Torockói Politikatudományi Szabadegyetemet. Az évente megrendezett esemény fontos találkozási pontja kutatóknak, oktatóknak, közéleti személyiségeknek és diákoknak. Az idei esemény fő témája A rendszerváltás 25 éves távlatból, Romániában és Magyarországon. Terveink szerint az előadások lehetőséget teremtenek arra, hogy a politológus, jogász, szociológus és közgazdász szakemberek megvitassák a rendszerváltás után eltelt 25 év legfontosabb politikai, társadalmi és gazdasági folyamatait, lehetőségeit. Áttekintjük a rendszerváltás folyamatának politikatörténeti momentumait, különös tekintettel a politikai képviseletre, a rendszerváltás gazdaságstratégiai célkitűzéseit, a magyar gazdaság közép-kelet-európai pozícióit.

A tábor időpontja: 2015. július 2-5.