Bursele Fulbright Student 2020-2021

BURSELE FULBRIGHT STUDENT 2020-2021

PENTRU STUDENȚII, MASTERANZII ȘI DOCTORANZII ROMÂNI

Comisia Fulbright Româno-Americană și Universitatea Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca vă invită la o prezentare a oportunităților de studiu și de cercetare în Statele Unite, prin programul de burse Fulbright.

MARȚI, 19 MARTIE, ORA 13.00

Facultatea de Știinte Politice, Administrative și ale Comunicării

Amfiteatrul 101

Str. Gen. Traian Mosoiu nr 71

Prezentarea se va concentra asupra Programului „Fulbright Student Award 2020-2021”, pentru studii de masterat sau de cercetare doctorală (non-degree) la universități din Statele Unite ale Americii.

Bursa „Fulbright Student” vizează toate disciplinele, exceptându-le pe cele clinice, și se adresează absolvenților, masteranzilor, studenților în an final de licență și doctoranzilor români, de la universități acreditate de stat sau particulare.

Mai multe detalii despre Fulbright Student Award sunt disponibile în anunțul oficial al competiției: