A Babeș-Bolyai Tudományegyetem (BBTE), a Kolozsvári Magyar Egyetemi Intézet (KMEI), valamint a Kolozsvári Magyar Diákszövetség (KMDSZ) közös szervezésében május 23. és 26. között kerül sor a XXII. Erdélyi Tudományos Diákköri Konferenciára.

Az idei rendezvényen a diákok 42 különböző szekcióban mutatják be tudományos dolgozataikat. A Kommunikáció és Közkapcsolatok szekció programja május 24-én, pénteken, délelőtt 10 órától kezdődik. A szekció nyitásaként Az HBO Kelet-Európában. Produkció és kommunikáció címmel tart plenáris előadást dr. Keszeg Anna, intézetünk oktatója.

Ezt követően az alap- és mesterképzéses diákok mutathatják be tudományos dolgozataikat a következő beosztás szerint:

• 10:40 Bányai Eliz-Tímea: Miért kell ezt így játszani? – A színházi előadás kommunikációs struktúrája koncepciótól bemutatóig.
  • 10:55 Jakab Bernadett: Nánásiék, avagy a közösségi bevonódás szerepe egy online brand felépítésében.
  • 11:10 Radnai Dániel Szabolcs: Kísérletek az ifjúsági kultúra esztétizálására – az 1970-es évek magyar koncepció-albumai.
  • 11:25 Mészáros Ferencz: Flow a Netflixben.
  • 11:40 Halmi Petra: A valóságshow-k és talk show-k alakulása a szocializmust követően Magyarországon és Romániában.
  • 11:55 Hegedűs Krisztina: A sharenting jelenség vizsgálata.
  • 12:10 Vaida Szidónia: Online biztonság a Facebook botrányok korában.
  • 12:25 Lengyel Emese: A Víg Özvegy 1952-es és 1962-es filmes adaptációinak elemzése.
  • 12:40 László Olivér: Az okos eszközök használata és a közösségi média szerepe a Budapest X. kerületi és a kolozsvári egyházak kommunikációjában.

Az előadások helyszíne a BBTE főépülete. A szekció előadásai minden érdeklődő számára nyitottak.
További részletek az ETDK FB oldalán: megnézem