A XXI. Erdélyi Tudományos Diákköri Konferenciát május 24-27. között szervezték meg. A Kommunikáció szekcióban végül kilenc dolgozat került bemutatásra. A zsűri döntése értelmében a május 27-ei záró gála keretében a következő dolgozatok és készítőik kaptak díjakat:

1. hely: Salló Krisztina (BBTE Kommunikáció, mesterképzés): A humor forrásául szolgáló sztereotípiák a magyar stand-up comedyben. Témavezető: dr. Vincze Hanna Orsolya

2. hely: Lázár Beáta (BBTE Kommunikáció, alapképzés): Fér-e még szín a palettán? – avagy hogyan pozicionálja magát egy új fesztivál Erdélyben. Témavezető: drd. Benedek István

3. hely: Dénes Kinga (BBTE Kommunikáció, mesterképzés): Az országos/erdélyi lefedettséggel bíró erdélyi magyar protestáns szervezetek szervezeti és kommunikációs vizsgálata. Az IKE és az ODFIE szervezetek értékrendvizsgálata. Témavezetők: dr. Kádár Magor, dr. Székely Tünde

Az első három helyezett mellett dicséretben részesült Geisz Barbara, Pécsi Tudományegyetem, Kommunikáció és médiatudomány szak, harmadéves hallgatója. Dolgozatának címe: Kapcsolati hálók és közösségek a Wattpadon – egy storytelling közösség mint az online írás színtere. Témavezető: dr. Glózer Rita.

A XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett: Salló Krisztina. Ezúton is gratulálunk minden résztvevőnek!