A magyar reklám történetének egyik legnagyobb alakja 71 éves volt. Sas István reklámfilmrendezőként kezdte a szakmát, majd pedig reklámpszichológiával és oktatással foglalkozott. Rendezőként Balázs Béla-díjat és érdemes művész elismerést is kapott, valamint ő volt az első magyar reklámszakember, akinek a munkáit többször is díjazták a cannes-i reklámfesztiválon.  A rendszerváltás után elsősorban oktatói tevékenységére összpontosított. Számos szakkönyvet írt és több egyetemen is tanított, mint a Budapesti Metropolitan Egyetem vagy a Budapesti Gazdasági Egyetem. Több száz diák számára volt példakép és mentor.

Emellett még számos más egyetemen és főiskolán tartott rendszeresen előadásokat, köztük a BBTE Kommunikáció tanszéken is, ahol az utóbbi években vendégoktatóként vezette be a diákokat a reklámpszichológia rejtelmeibe és mutatta be a legaktuálisabb reklám trendeket. A BBTE Kommunikáció, Közkapcsolatok és Reklám intézet oktatói közössége ezúton is köszöni munkáját, szakmaiságát és azt a lelkesítő hozzáállást, amellyel évről évre megajándékozta a tanszék hallgatóit és munkatársait. Emléke legyen áldott!