Workshop Practică Profesională AP (20.10.2014)

În data de 20.10.2014 s-a desfășurat primul workshop derulat în cadrul proiectului  POSDRU 137510 (Consiliere profesională, stagii de practică şi întreprindere simulată: o șansă în plus în găsirea unui loc de muncă pentru studenții de la specializările administrație publică şi comunicare, relații publice şi publicitate).

Evenimentul a avut loc în clădirea FSPAC 2 (fostul hotel TOPAZ de pe strada Minerilor nr. 85, sala T2) între orele 17.00 și 20.00. La acesta au participat membrii echipei de management și de implementare a proiectului, supervizori de practică, studenți și masteranzi de la specializarea administrație publică și tutori de practică din ONG-uri și instituții publice (Primăria Municipiului Cluj-Napoca și Consiliul Județean Cluj).