Workshop dr. Brigitte Naderer

July 8, 2019 - 10:00 am

End

July 9, 2019 - 2:00 pm

In perioada 8-9 iulie 2019 in cadrul Scoalii Doctorale Comunicare Relatii Publice si Publicitate a avut loc workshopul Experimentul in stiintele comunicarii  sub indrumarea doamnei dr. Brigitte Naderer de la Universitatea din Viena. Experimentul este o metode de cercetare utilizată des în cercetarea efectelor media și în publicitate. Realizat intr-o maniera practica workshopul a evidentiat toate etapele realizarii unui experiment de la designul de cercetare, la alegerea stimulilor, realizarea propriu-zisă și mai apoi la analiza datelor (de la simple teste t, la ANOVA la analize de moderare si mediere).

MORE DETAIL