Politikatudományi Intézet

Magyarok Romániában, 1990-2015: interjú Székely István Gergővel

A Károli Gáspár Református Egyetem és a L’Harmattan Kiadó gondozásában tavaly, 2017-ben jelent meg Bárdi Nándor és Éger György által szerkesztett “Magyarok Romániában, 1990–2015. Tanulmányok az erdélyi magyarságról” című kötet.

A Maszol szerkesztője, Kustán Magyari Attila az Erdélyi magyarok: kisebbség, politikai közösség vagy diaszpóra? c. fejezet egyik szerzőjével, Székely István Gergővel, a kolozsvári Nemzeti Kisebbségkutató Intézet (ISPMN) kutatójával és tagozatunk óraadó oktatójával készített interjút a román kisebbségpolitikai rezsim jellemzőiről, a magyar kisebbség etnopolitikai törekvéseinek a többség általi megítéléséről, valamint a romániai magyarok választási részvételét meghatározó tényezőkről.

A teljes interjú itt olvasható.