Acord Double Degree FH Kiel

Reprezentanți ai UBB și ai FH Kiel au semnat un acord pentru emiterea unor diplome de tip Double Degree.
Parteneriatul a fost încheiat între linia germană a departamentului nostru și departamentul de Media din cadrul FH Kiel, Germania. Acest acord le va oferi șansa studenților din Cluj-Napoca și din Kiel, care studiază Comunicare, PR și Publicitate în limba germană, la nivel licență sau masterat, să obțină la finalizarea studiilor două diplome – una emisă de UBB, iar cealaltă, de universitatea germană.

La întâlnire au fost prezenți, din partea universității gazdă, prof. Rudolf Gräf (prorector UBB responsabil pentru linia de studiu germană), prof. Călin Hințea (decanul FSPAC), prof. Ioan Hosu (directorul DCRPP), lect. Meda Mucundorfeanu (din partea liniei germane a FSPAC) și dr. Ioana Florea (Centrul de Cooperări Internaționale al UBB). De la universitatea parteneră au participat profesorii Christian Hauck și Tobias Hochscherf, decanul și prodecanul Facultății de Media.